automatyczny podajnik papieru toaletowego cobra

Na co zwrócić uwagę przy wyborze automatycznego podajnika ręczników papierowych?

Pandemia koronawirusa znacznie przyczyniła się do wzrostu zapotrzebowania na bezpieczne urządzenia sanitarne w publicznych toaletach. Manualne wyposażenie coraz częściej zastępują bezobsługowe rozwiązania, takie jak automatyczny dozownik mydła czy bezdotykowy podajnik ręczników papierowych. To właśnie jemu pragniemy poświęcić ten wpis. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając zautomatyzowany system dozujący papierowe ręczniki.

automatyczny podajnik papieru toaletowego

Jak działają automatyczne dozowniki ręczników papierowych?

Tradycyjne, manualne dozowniki nie są już jedyną alternatywą do miejskich szaletów czy publicznych łazienek. Obecnie, coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest bowiem automatyczny i bezdotykowy dozownik do ręczników papierowych, wyposażony w zbliżeniowy czujnik. Wystarczy, że dłoń znajdzie się w zasięgu działania detektora, a maszyna sama wysunie i odetnie ręcznik z rolki. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę dotykania podajnika, dzięki czemu wycieranie rąk staje się w pełni bezpieczne i komfortowe.

Zasilany bateriami lub prądem z sieci sprzęt, jak np. elektryczny podajnik papieru Cobra, wyposażony jest w mechanizm odcinający fragment nawiniętego na rolkę papierowego ręcznika. Warto również dodać, że urządzenia tego typu posiadają regulowany zakres długości, w jakim mogą przecinać papier, co umożliwia dokładne dopasowanie wielkości ręczników do potrzeb osób korzystających z toalety.

Bezdotykowy podajnik ręczników – właściwości, na które warto zwracać uwagę

Wybierając elektryczny, automatyczny dozownik ręczników papierowych, warto uwzględnić kilka kluczowych właściwości. Podstawą jest z pewnością materiał, z którego wyprodukowano podajnik. Do pomieszczeń sanitarnych poleca się modele wykonane ze stali nierdzewnej, łączącej wysoką wytrzymałość mechaniczną z łatwym utrzymaniem w czystości. Innym ważny aspektem, który cechuje automatyczny podajnik ręczników papierowych, jest sposób zasilania. Urządzenia mogą pobierać prąd z sieci, wymagać montażu tradycyjnych baterii (najczęściej LR20) lub oferować oba tryby.

automatyczny podajnik papieru toaletowego

Inną kwestią, na którą również warto zwrócić uwagę, jest zakres regulacji długości dozowanego ręcznika. Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku umożliwia docinanie arkuszy w przedziale 20-40 cm. Znaczenie mają również parametry decydujące o wyborze konkretnej rolki, takie jak:

  • – maksymalna średnica roli z ręcznikami,
  • – jej maksymalna szerokość,
  • – minimalna średnica gilzy (rurki, na którą nawijany jest papier).

Jeśli nie chcemy zbytnio obciążać ściany, warto wziąć pod uwagę również masę całego urządzenia, które z reguły waży ok. 4-5 kg.

Podajnik ręczników papierowych – niezbędny w każdej publicznej toalecie!

Obecnie trudno wyobrazić sobie ogólnodostępną toaletę, podobnie jak gabinet lekarski, salon kosmetyczny czy laboratorium bez łatwego dostępu do papierowego ręcznika. Podajniki oraz dozowniki, które umożliwiają ich przechowywanie oraz bezdotykowe używanie to nieodłączny element wyposażenia wielu pomieszczeń. Oferta producentów i dystrybutorów jest niezwykle bogata, jednak uwzględniając powyższe wskazówki, odpowiedź na pytanie o to, jak wybrać idealny elektryczny podajnik ręczników papierowych, nie musi być trudnym wyzwaniem.