higiena w toalecie publicznej

Jak zapewnić higienę w toaletach miejskich?

Toalety miejskie są bardzo funkcjonalne i pozwalają na komfortowe korzystanie w miejscach publicznych takich jak przykładowo parki. Tak samo, jak każda inna toaleta, ta miejska również musi być sprzątana, aby spełniała wymogi higieny. Jak więc dbać o utrzymanie czystości w toaletach publicznych? Jakich środków się używa w tym celu?

higiena toalety miejskiej

Regularne sprzątanie

Bez wątpienia do utrzymania czystości w toaletach niezbędne jest regularne sprzątanie. Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnego serwisu sprzątającego, który się tym zajmie. W zależności od częstotliwości użytkowania toalet miejskich sprzątane powinny być codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Czysta toaleta to podstawa zdrowia i zapobiegania rozprzestrzeniania się bakterii. Dodatkowo szalety miejskie są wizytówką miasta i warunkują wizerunek kreowany przez odwiedzających.

Wyposażenie toalet miejskich

Aby zadbać o czystość w toalecie, konieczne jest udostępnienie korzystającym podstawowych środków higieny. Dlatego w każdej toalecie miejskiej i publicznej nie powinno zabraknąć papieru toaletowego. Co więcej, trzeba zadbać o wodę i mydło, aby użytkownicy mogli umyć ręce. Oczywiście nie może zabraknąć ręczników papierowych do wytarcia rąk. Zdecydowanie w każdej kabinie oraz przy każdym kranie nie powinno braknąć kosza na śmieci. Dodatkowym wyposażeniem toalet miejskich z kolei mogą być odświeżacze powietrza, czy suszarki automatyczne do rąk.

Środki czystości

Toalety publiczne ze względu na dużą częstotliwość użytkowania powinny być sprzątane przy pomocy specjalistycznej chemii. Dostępne są na rynku produkty o różnym działaniu, zarówno bakteriobójczym, jak i usuwającym kamień oraz inne zabrudzenia pojawiające się toaletach. Poza środkami czystości przeznaczonymi do sprzątania sanitariów konieczne są też produkty do mycia podłóg. Nowoczesne toalety miejskie wykonywane są z materiałów, które ułatwiają utrzymanie czystości, poprzez ograniczenie przywierania brudu oraz łatwość sprzątania. Dodatkowo kolorystyka toalet utrzymana jest w barwach, na których również mniej widać zanieczyszczenia.

higiena szaletu miejskiego

Nowoczesna technologia pomocna w utrzymaniu higieny

Obecny postęp technologiczny umożliwia tworzenie wielu automatycznych systemów, które w jak najmniejszym stopniu angażują człowieka do ich funkcjonowania. Do takich rozwiązań należy między innymi automatyczna toaleta miejska wyposażona w inteligentny system czyszczenia. Oznacza to, że bez udziału człowieka możliwa jest dezynfekcja oraz umycie muszli sedesowej, a nawet podłogi. Co więcej, higiena w toalecie może być ułatwiona poprzez zastosowanie bezdotykowych umywalek, automatycznych podajników na papier oraz systemu spłukiwania wody, które przyczyniają się również do ograniczenia marnotrawstwa, dbając tym samym o środowisko naturalne. Zachęcamy do zapoznania się z modelami automatycznych toalet miejskich produkowanych przez naszą firmę.

Czystość na zewnątrz toalety miejskiej

Higiena wewnątrz toalet miejskich to podstawa, ale nie należy też zapominać o zewnętrznych elementach budynku. Tutaj w utrzymaniu higieny doskonale sprawdzają się wykorzystane do budowy nowoczesne materiały, które odporne są nie tylko na działanie czynników atmosferycznych, ale także na graffiti oraz inne akty wandalizmu.

Niezależnie od tego, czy toaleta miejska została wyposażona w nowoczesne systemy, czy też działa na tradycyjnych zasadach, do utrzymania jej czystości niezbędne są regularne wizyty serwisu sprzątającego. Jego zadaniem jest nie tylko sprzątnięcie i dezynfekcja, ale też uzupełnienie papieru, czy też mydła i ręczników papierowych oraz opróżnienie koszy.